Čučoriedkové chutney

6,78 €
S DPH

Čučoriedka malá je, no v spolupráci s našou čili, v ústach páliť dobre vie. 

Chutney výrazne chutí a vonia po čučoriedkach. Preto nie je prekvapením, že sa v ňom nachádzajú kúsky čučoriedok aj s malými zrniečkami.

Zloženie: čučoriedky, Carolina reaper, kurkuma, zázvor, čierne korenie, citrónová kôra, cukor, klinčeky

Využitie: hovädzie mäso, bravčové mäso, divina, dezerty, syry

Objem: 300ml

Množstvo

Čučoriedkové chutney sa skvele hodí ku kačaciemu mäsu, bravčovému mäsu a k jahňaciemu mäsu. Za vyskúšanie stojí aj kombinácia so syrom (olomoucké syrečky alebo niva syr). Čučoriedky potláčajú štipľavosť, preto je chutney vhodné aj pre ľudí s nižšou toleranciou na štipľavé. Chutney má príjemnú nízku až strednú štipľavosť, ktorá hreje no nepáli.

TIP: aromatické syry (olomoucké syrečky alebo niva syr) s čučoriedkovým chutney

TIP: Pečené kačacie prsia s čučoriedkovým chutney

Výhody:

  • Hotová omáčka či dip, takže nemusíte nič chystať.
  • Vhodné pripravovať na studeno aj na teplo.
  •  Výhoda širokého hrdla pohára – možnosť servírovať aj veľkou lyžicou.

Vyrobené na Slovensku. Bez pridania umelých konzervantov a sladidiel. Bez škrobu a iných zahusťovadiel. Bez aróm a farbív. Upravené sterilizáciou. 100% VEGAN.

Skladujte na tmavom a chladnom mieste. Spotrebujte do 3 dní po otvorení (avšak pri správnom skladovaní vydrží chutney omnoho dlhšie). Po otvorení uchovávajte v chladničke. 

CAROLINA REAPER -  V novembri 2013 bola Carolina Reaper zapísaná ako najpálivejšia paprika na svete v Guinessovej knihe rekordov s 2,000,000 SHU. Vznikla krížením papriky Bhut Jolokia a červeného Habanera. Pochádza z USA. Plody sú veľmi šťavnaté a výrazne chutia aj voňajú po ovocí. Milovníci štipľavého si pri tejto paprike prídu na svoje.

96 položky

Tabuľka dát

Objem
300ml
Celková hmotnosť
500g

Špecifické referencie