Jablkové chutney

6,58 €
S DPH

Pekné jabĺčko tvar srdca má, zjedz ho s našou čili a tvoje bude biť zdravo tak ako má.

Chutney má príjemnú jablkovo kyselkavú chuť, ktorá Vás osvieži. Taktiež obsahuje kúsky jabĺk, ktoré dotvárajú krémovú konzistenciu a rozplývajú sa na jazyku. Jablko zvýrazňuje štipľavosť a preto v prípade jablkového chutney prichádza rýchly nástup štipľavosti. No niet sa čoho obávať. Chutney má príjemnú strednú vyváženú štipľavosť, ktorá hreje no nepáli.

Zloženie: jablká, Carolina reaper, kurkuma, zázvor, čierne korenie, citrónová kôra, cukor, klinčeky

Využitie: kuracie mäso, dezerty, lievance, zelenina

Objem: 300ml

Množstvo

Jablkové chutney sa perfektne hodí na letné grilovačky a párty. Jeho chuť najviac vynikne v kombinácii so syrom (halloumi, oštiepok), hydinou a zeleninou (grilovaná cuketa). Vhodné je aj na tvorbu neobyčajných zákuskov, ktorými ohúrite svoju návštevu (babičkin neobyčajný jablčník).

TIP: lievance s čokoládou a jablkovým chutney

TIP: syrový tanier s jablkovým chutney

Výhody:

   -   Hotová omáčka či dip, takže nemusíte nič chystať.

   -   Vhodné pripravovať na studeno aj na teplo.

   -   Výhoda širokého hrdla pohára – možnosť servírovať aj veľkou lyžicou.

Vyrobené na Slovensku. Bez pridania umelých konzervantov a sladidiel. Bez škrobu a iných zahusťovadiel. Bez aróm a farbív. Upravené sterilizáciou. 100% VEGAN.

Skladujte na tmavom a chladnom mieste. Spotrebujte do 3 dní po otvorení (avšak pri správnom skladovaní vydrží chutney omnoho dlhšie). Po otvorení uchovávajte v chladničke. 

CAROLINA REAPER -  V novembri 2013 bola Carolina Reaper zapísaná ako najpálivejšia paprika na svete v Guinessovej knihe rekordov s 2,000,000 SHU. Vznikla krížením papriky Bhut Jolokia a červeného Habanera. Pochádza z USA. Plody sú veľmi šťavnaté a výrazne chutia aj voňajú po ovocí. Milovníci štipľavého si pri tejto paprike prídu na svoje.

95 položky

Tabuľka dát

Objem
300ml
Celková hmotnosť
500g

Špecifické referencie